Prehrali sme znova. Všetci.

Autor: Martin Urminský | 16.5.2014 o 9:52 | (upravené 16.9.2014 o 22:16) Karma článku: 13,66 | Prečítané:  4332x

Myslíte si, že zvolením nového prezidenta niekto zvíťazil?! Mýlite sa. Ste naivnými obeťami demokratickej propagandy. Prehrali sme všetci. Aj on, víťaz prehral. Ľudia volili proti niečomu. Proti Ficovi. Proti Kiskovi. Proti väčšiemu zlu. Zvolili si menšie zlo. Lenže stále len zlo. Ak si ľudia zvolia zlo, nemôžu sa mať dobre. Zlo zostáva vždy len zlom. Menšie, či väčšie. Je to relatívne a je to jedno. Aj preto sme prehrali...

Ľudia nevolili dobrú myšlienku. Nevolili niečo pozitívne. Voľby sú len obyčajnou súťažou popularity. Nie sú súbojom návrhov, myšlienok, vízií. Sú len uspokojením ilúzie. Potreby ľudí niečo riadiť, ovplyvňovať, kontrolovať. Dajte človeku niečo a môžete ho kontrolovať. Vezmite mu všetko a vymkne sa vám spod kontroly. Voľby sú len to niečo... Nič nemenia, nič nezlepšujú. Udržujú status quo. Status quo, ktoré v „newspeaku“ znamená „preteky ku dnu“.

Novozvolený prezident ešte ani nenastúpil do úradu a už drukuje do vojny. Hovorí vraj o invázii na Ukrajinu. Zapojil sa teda do informačnej vojny. Zapojil sa do vojny proti vlastným občanom. Pretože každý kto chce vojnu, ničí život vlastným ľuďom. Ničí budúcnosť ďalších generácii. Už predsa vieme, že ďalšiu vojnu prehráme všetci. Tak prečo znova musí zvíťaziť ľudská hlúposť?!

V týchto voľbách zvíťazilo len ego jedného človeka. A záujmy malej skupiny ľudí. Zvíťazil sebaklam a ego ľudí, ktorí volili a oklamali sami seba v domnienke, že môžu niečo zmeniť. Je to len zdanlivé víťazstvo. Ja to len ďalšia ilúzia. Ilúzia, že sa budeme mať lepšie. V tejto ilúzii žijeme minimálne posledných 25 rokov. Fakty sú drsné a neúprosné. Chudoba rastie. Nešťastných ľudí pribúda. Médiá odvracajú pozornosť od problémov a najmä skutočných príčin týchto problémov. Kŕmia nás seriálmi, smotánkami, športom a nepodstatnými informáciami. Reklama na veci, ktoré nepotrebujeme nás núti otročiť v práci, ktorá 50% Slovákov nebaví.

Najhoršie je, že sa menia sa významy slov. Každý, kto nesúhlasí s týmto systémom je terorista, nacista, fašista, komunista, extrémista. Dostane nálepku, tetovanie na čelo, ktorého sa nezbaví. Propaganda pracuje na plné obrátky. Proamerická, proeurópska i proruská. Proslovenská neexistuje. Je potláčaná v zárodku. Propaganda rozdeľuje ľudí a vyvoláva medzi nimi konflikty.

Skončíme ako na Ukrajine. Média rozoštvú Slovákov a Maďarov. Neverte mi. Ani Ukrajinci a Rusi ešte pred rokom neverili. Všetko je to v našich hlavách. Zmeníme sa my. Zmení sa všetko okolo nás. A vojna nebude.

Na negatívnych emóciách sa nedá vybudovať nič pozitívne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?