Čert ako diabol a holandský kandidát

Autor: Martin Urminský | 3.3.2014 o 8:08 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  859x

Blížia sa nám prezidentské voľby. Prieskumy tradične (ne)manipulujú s verejnou mienkou. (Ne)závislé médiá (ne)robia predvýber kandidátov. Nemôžu predsa vyberať skôr ako voliči. Niektorí kandidáti sú odsúdení médiami na (ne)úspech. Demokratická voľba nie je ovplyvnená ani manipulovaná. A tak si môžeme vyberať medzi čertom a diablom. Chvalabohu.

Nezávislým kandidátom je predseda vlády a predseda strany. Už od 1987 je členom nejakej politickej strany. Najprv totalitnej a potom viacerých demokratických. Keď ho teraz zvolia prezidentom, tak si okamžite oblečie apolitický kabát a prevráti smerácke slipy i spodky. Tým použitým, Smerom k občanom. Je skúsený.  Môže zavolať hociktorému kamarátovi - prezidentovi na svete. Jasné. Veď už je v politike 27 rokov. Dlhšie ako existuje samostatná Slovenská republika. Vládol s bývalými komunistami, vládol s Mečiarom, vládol so Slotom. Privatizácia, ani nacionalistická a proticigánska rétorika mu nevadila. Má silné sociálne cítenie vďaka úprimnej katolíckej výchove. Predtým bol prísnym ateistom. Takmer nič nevlastní. Tie manželkine ofšóry sa nepočítajú. Aj hodinky za stotisíce mu isto niekto daroval. Silné sociálne cítenie by mu predsa nedovolilo kúpiť si drahé hodinky, keď mnohé slovenské rodiny hladujú. Je skrátka čertovsky dobrý, sebaistý a hlavne ambiciózny. Je tak sebaistý, že si dovoľuje flagrantne porušovať zákon. I kradnúť za bieleho dňa. Zákony si pripraví dopredu a na bezpečnosť bude dohliadať minister vnútra. Ako premiér nám teda ide príkladom. Keď ho budem nazývať čertom budem sa mýliť. Je lepší. Je to Fanatický Iluzionista Cucajúci Občanov i Oligarchov...:)

Ten druhý kandidát je rodený ľudomil a altruista. Celý život poctivo pracoval. Výsledkom jeho práce sú tisíce poskytnutých úverov. 20%, 30% , ba vraj až 70% ročné úroky sú legálne a teda úplne v poriadku. Ľudia, ktorí ich nevládali splácať sú podľa neho nečestní a práve preto mnohí prišli o strechu nad hlavou. Vlastne takmer celý život sa venoval charite. Stal sa anjelom a začal lietať. Vlastným lietadlom...Chudobní sa poskladali. Tento kandidát vie, že médiá sú dôležité a dajú sa kúpiť. Ako ten piškuntál s tou gebreninou z TA trojky. Pol hodinu riešia stoličku, pretože tá je dôležitejšia ako to, že sa kradne, klame, podvádza v parlamente. Profesionáli. V odvracaní pozornosti. Títo budú drahí. Nevadí. Kúpi si ich. Banky dali a banky dajú. Banky zarobia. Je to ich čierny kôň. Niekto by povedal, že diabol. Nie. Je iný. Lepší. Je to Kapitalistický Intelektuál S Komunistickými Ambíciami. A zúročí svoje skúsenosti...nám všetkým.

Nuž je z čoho vyberať. Nezávisle, neovplyvnene, demokraticky. Len som z tých médií nejaký zmätený. Poradím sa s bačom z Horehronia. On mi to iste vysvetlí.

Vysvetlil mi to. Kandidujú iba dve egá. Len o ne ide. A obe musia. Jeden reprezentuje finančné skupiny a druhý banky. Čert ako diabol. U mňa určite vyhrá ten holandský kandidát. Jduvenblejt...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?