Prečo musel zomrieť JUDr. Ernest Valko II

Autor: Martin Urminský | 2.12.2013 o 8:08 | (upravené 2.12.2013 o 12:20) Karma článku: 11,22 | Prečítané:  1030x

V slovenskom súdnictve panuje autoritársky režim, ignorancia a strach. Sudcovia beztrestne pumpujú štátny rozpočet kvôli pofidérnej diskriminácii. Pre peniaze zabúdajú na zákon, spravodlivosť, či dlhodobú diskrimináciu slovenských žien. Spravodlivosť na Slovensku je ilúzia. Jediné, čo platí je „narodiť sa môžeš, zomrieť musíš". Medzi sudcami prebieha tichá studená vojna. Tých pár, ktorí nemajú strach, nie sú súčasťou rodinných klanov, čo sa snažia očistiť, či reformovať justíciu je legálne prenasledovaných a perzekvovaných. Väčšina ticho zo strachu mlčí.

Aj toto všetko pravdepodobne prekážalo aj JUDr. Ernestovi Valkovi. Jeho vražda sa nikdy nevyšetrí. Alebo to hodia na niekoho, kto im bude vyhovovať. Moc i prostriedky nato majú. Ľudia, ktorí si objednali jeho vraždu sú sudcovia. Nie jediným, ale možno najdôležitejším dôvodom na odstránenie JUDr. Valka bol fakt, že

na Slovensku neexistuje ani jeden zákonný sudca.

Mohol by som napísať viacej konkrétnych dôvodov prečo na Slovensku nemáme zákonných sudcov, ale stačí úplne len tento jediný. Pán JUDr. Valko o ňom musel vedieť. Sudcovská imunita totiž odporuje prvej vete Článku č. 1 Základnej listiny ľudských práv a slobôd, ktorá je neoddeliteľnou časťou slovenskej Ústavy.

Všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v dôstojnosti a právach."

Ak má sudca imunitu, tak nie je si rovný v právach ani v dôstojnosti s 99% občanov Slovenska. Môžu vymýšľať tisíc právnických kľučiek, ohýbať paragrafy, klamať, manipulovať, hroziť. Je to pravda. A stačí vám k tomu zdravý sedliacky rozum.

Sudcovia nie sú slepí a hluchí, mnohí si to uvedomujú, ale mlčia. Majú strach. Majú strach z vlastných kolegov. Preto všetci využívajú túto nespravodlivú výhodu a riskujú aj prípadný kolaps celého systému. Sudcovia svojim mlčaním dávajú ďalšie dôvody, ktoré spochybňujú ich zákonnosť. Tu sú niektoré:

  1. Sudcovia konajú vedome protizákonne

  2. Sudcovia neohlasujú porušovanie zákona

  3. Sudcovia porušujú sudcovský sľub

  4. Sudcovia nie sú nestranní ani nezávislí

Celý systém držia pohromade len ozbrojené zložky, ľahostajnosť verejnosti a strach. Vôbec sa nedivím, že slovenská justícia má historicky najnižšiu dôveryhodnosť verejnosti. Slovenskú justíciu netreba reformovať, ale začať celú stavať nanovo. Iba hlupák by rekonštruoval polorozpadnutý, vlhký, hnilý a nestabilný barák, ktorý držia pohromade rodinné klany a chamtivosť. Česť výnimkám.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?