Žijeme v modernej otrokárskej spoločnosti.

Autor: Martin Urminský | 7.8.2013 o 8:08 | (upravené 21.2.2015 o 18:05) Karma článku: 12,45 | Prečítané:  17041x

Všetci ľudia kedysi verili, že Zem je ploská. Dnes veria, že žijú v slobode a demokracii. V prvom prípade to bol nezmysel. V druhom prípade je to obrovská ilúzia, ktorou trpí celá populácia. Neveríte?! Položte si sami sebe otázku. Dokázali by ste žiť bez peniazov? Kto z vás sa skutočne dokáže odpojiť od tohto systému a za akú cenu? Kto z vás vôbec chápe ako tento systém funguje a čo spôsobuje? Prišiel niekto z vás kvôli peniazom o priateľa, pohádal sa s rodinou, partnerom? Počuli ste o človeku, ktorý si vzal život kvôli peniazom, alebo naopak vraždil kvôli nim? Nie?! Rozmýšľajte...

 

Otrokárska spoločnosť v USA oficiálne skončila v roku 1865. Oslobodili posledných 14 miliónov otrokov. Odvtedy sa systém zmenil, ale princíp zostal rovnaký. Jedni pracujú. Iiní z toho profitujú. Rozdiel medzi klasickým otrokárstvom a moderným je v tom, že v modernom a takmer neviditeľnom otrokárskom systéme si musí ubytovanie, stravu, odevy a ešte aj dane platiť sám otrok. Môže síce cestovať, ale musí mať peniaze. Kto ovláda peniaze ovláda ľudí. Zaujímavé je, že 70% Američanov nemá ani cestovný pas.

Prebudenie z amerického sna je ešte zaujímavejšie. 30% Američanov je teraz odkázaných na potravinové lístky. Viac než 50 miliónov je bez zdravotného poistenia. Často sú vyhadzovaní z nemocníc ešte v polonarkóze, nočnej košeli, s čiarovým kódom na ruke. Zadlženie amerických domácností je trikrát vyššie ako v Grécku. Dlhy, ktoré produkuje Wall Street potápajú celý svet. Američania porušujú ľudské práva, ale poučujú celý svet ako ich chrániť. Môžeme, či skôr musíme čakať vojnu. Či to bude občianska vojna v USA, alebo politikmi umelo vyvolaný globálny konflikt je otázne.

S pribúdajúcim počtom obyvateľstva a rozvojom technológií klesá potreba ľudskej práce. Preto sa moderní otroci od pásových liniek presúvajú do sféry služieb. Veľká časť pracuje v administratíve, kde často zbytočne eviduje, povoľuje, zakazuje, sankcionuje každú ľudskú činnosť. Často duplicitne. Vždy na viacerých úrovniach. Veľká časť pracuje vo finančnom sektore, kde netvorí nič len presúva rôzne papiere a eviduje dlhy. Ak je niekde práca otrokov lacnejšia, tak výroba sa bezohľadne presúva tam. Človek je na poslednom mieste. Dôležitejší je zisk.

Napriek rôznym presunom produkcie je naša činnosť neefektívna a neekonomická. Plytváme zdrojmi ako nikdy v histórii. Viacej ako 40% produkcie vyhadzujeme. Milióny nových aut zošrotujeme, aby sa nemuseli zastaviť výrobné linky. Miesto žiaroviek čo svietia 100 rokov vyrábame s obmedzenou svietivosťou. Krivá mrkva, či uhorka sa nepredá. Konektory na nabíjačky nesmú byť kompatibilné. Jedna nabíjačka na všetko a pre celú rodinu je neprípustná. Koľko máte doma nabíjačiek? Zisk je jediným princípom i dôvodom našej činnosti.

Sme závislí na peniazoch v rôznych formách. Platíme za všetko. Aj za vodu. Hoci voda je najzákladnejšia ľudská potreba. Platíme za dažďovú vodu i za odpadovú. Voda sa predáva v nezdravých plastových fľašiach. Nezmyselne sa transportuje tisíce kilometrov. Napriek tomu viac než 2 miliardy ľudí nemá prístup k čistej vode.

Myslite na spravodlivosť?! Zabudnite. Neexistuje. Ďalšia ilúzia. Jediná spravodlivosť na svete je smrť. Máme triedu bohatých otrokárov. Sú nepostihnuteľní. Majú imunitu i monopol na "tlačenie" peniazovi. Prostredníctvom nich ovládajú všetko. Ich korporácie sem-tam zaplatia nejakú pokutu. A mašinéria ide ďalej. Otroci v Číne musia mať okolo ubytovní siete. Nezvládajú totiž šialené tempo výroby ajfónov, ktorých časť aj tak zostane na sklade. Skáču z okien. Páchajú samovraždy.

Podľa oficiálnych údajov OSN v 2012 bolo na svete 28 miliónov otrokov. Demokracia a ľudské práva v Mauretáni, či Saudskej Arábii Američanov netrápi. Ak 50% obyvateľstva našej planéty žije z menej ako 2 dolárov na deň a zároveň každých 5 sekúnd zomiera dieťa od hladu, tak musím konštatovať, že otrokov je až 3,5 miliardy. Toto je ta najnižšia trieda. Existuje i stredná trieda a krajiny, kde sa majú otroci relatívne lepšie. Obávam sa, že všade sú nespokojní a každodenne sa sťažujú. Stále im chýbajú peniaze. Milí Slováci, vo vašom okolí sa určite nik nesťažuje. Mýlim sa?

Typické je, že ľudia si to neuvedomujú, nepripúšťajú, odmietajú. Rovnako ako ľudia závislí na drogách. Rovnako kedysi odmietali guľatosť  Zeme. Peniaze ovládli našu myseľ, naše životy. Všetci veria v ich hodnotu, hoci žiadnu hodnotu nemajú. Všetci žijú v lži. Lož je pre nich prijateľnejšia ako pravda. Goethe už dávno napísal, že "Nik nie je viacej beznádejne zotročený ako ten, kto si falošne myslí, že žije v slobode." A presne tak je to dnes.

Dobre vzdelanie sa zámerne stáva nedostupným a drahým. Jeho úroveň klesá. Potrebujú len lacnú, poslušnú a učenlivú pracovnú silu. Ľudia sa boja mora zákonov, vyhlášok, nariadení, pravidiel a nezmyselných paragrafov. Boja sa, že prídu o prácu. Listina práv a slobôd človeka je len prekážajúci a nedodržiavaný zdrap papiera. Aj podľa bývalého amerického prezidenta Jimmiho Cartera.

Môže mať slobodný človek strach? Nie je to strach, čo zotročuje ľudí? Je. A preto sa strach šíri z masmédií. Nie je deň bez krvi, vraždy, zločinu. Ak je ho málo, pridajú "Vojnu proti teroru". A pofidérne atentáty, pofidérne teroristické skupiny. Obyčajní otroci nevedia, že oni sú všetci potencionalny teroristi.

Moderní otrokári majú peniaze, armádu, políciu, súdy a politikov. Vo vlastných médiách tvoria ilúziu demokracie, slobody, rovnoprávnosti. Človek s obyčajným sedliackym rozumom vie, že to tak nie je. A keď budú chcieť znížiť populáciu, politici naženú ľudí do vojny za demokraciu, ktorej skutočný zmysel sa nedozvedia a nepochopia ani ich siroty.

Ďalším typickým znakom otrokárskej spoločnosti je vertikálne spoločenské rozvrstvenie. Najviac je samozrejme najjednoduchších otrokov s minimálnymi právami a možnosťami. Potom relatívne slobodnejšia vrstva úradníkov, obchodníkov, lekárov, vedcov a podobne. Majú viacej možností, ale sú pevnou súčasťou systému. Čím vyššie stúpate, tím menej ľudí v rámci spoločenského rozvrstvenia existuje, ale s viac právami a väčšími zdrojmi. Najvyššie postavení majú imunitu a možnosti obmedzene len fyzikálnymi a matematickými zákonmi. Ostatné zákony sa pripravujú a upravujú v ich prospech. Alebo si myslíte, že v parlamente vládne vôľa ľudu?! Rozumiete zákonom, ktoré schvaľujú? Poznáte všetky zákony, ktoré predkladajú? Aj sudcovia sa strácajú v spleti paragrafov.

Ľudia na svete žijú v ilúzii, v závislosti a sebaklame, z ktorého sa nedokážu oslobodiť. Neveria pravde a nechcú si ju pripustiť. Sú závislí už niekoľko generácii. Bez katastrofy, ktorá im ukáže realitu sa situácia nezmení. Budeme otrocky vyčerpávať neobnoviteľné zdroje, kvôli zisku ničiť prírodu, vodu, sami seba. Budeme sa scholasticky držať monetárneho systému pokiaľ ho evolúcia, či revolúcia nezničí. Alebo on zničí nás...Je sebadeštruktívny. Teraz prebieha involúcia.

P.S. Nový blog...http://www.slobodnyvysielac.sk/tych-najdolezitejsich-par-krokov-v-zivote/m4/p41/b770

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?