Vojnové signály

Autor: Martin Urminský | 27.6.2013 o 8:08 | (upravené 21.2.2015 o 18:07) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  3833x

Už dlhšie sledujem prípravy mocností na nadchádzajúcu vojnu. Nie som jediný. Je veľa ľudí, ktorí majú podobný pocit. Hoci vojnové signály sú zrejmé, aj tak vojna nakoniec príde neočakávane a väčšinu prekvapí. Vždy však bude záležať na nás, obyčajných ľuďoch, ako sa k nej postavíme. Či ju prijmeme, alebo odmietneme, či sa necháme zastrašiť, alebo či uveríme lžiam, ktoré každú vojnu začínajú a sprevádzajú. Dôležité sú pravdivé a nezávislé informácie. Ak sa vojna začína lžou, tak skončiť sa dá iba pravdou. Pravdou je, že sa jej nevyhneme. Potrebujeme totiž zásadnú spoločenskú zmenu.

 

Tu je zopár mojich poznatkov. Pokojne im neverte, prípadne s nimi polemizujte, ba nevadí mi ak ich odmietnete. Budúcnosť ukáže všetky moje i vaše omyly. Zdroje, ktoré používam sú vládne i nezávislé, európske i ázijské, ruské i americké. Za informácie vďačím internetu.

Začalo to prekvapivými a neočakávanými a pádmi zabetónovaných režimov Kaddáfího a Mubaraka. Pochopil som ako výrazne k zmene prispel internet. Internetu vďačíme za rýchlosť zmien a nezávislé informácie od obyčajných ľudí. Slobodné šírenie informácií je najdôležitejšou zbraňou proti klamstvám a manipuláciám. Sociálne siete a internet sú schopné rýchlej mobilizácie a organizovaných akcií akéhokoľvek charakteru.

Potom prišlo neuveriteľne rýchle uzavretie jadrových elektrární v Nemecku. Oficiálnym dôvodom bola samozrejme Fukushima. Dlhá politická diskusia nebola. Nebojím sa tvrdiť, že to Nemci uponáhľali, pretože nemali dostatočne vyriešenú distribúciu z náhradných zdrojov. Už niekoľkokrát hrozil blackout. Stačí keď na severe Nemecka poriadne zafúka a energia vyráža poistky u susedov v Čechách a Holandsku. Problémy dokonca riešila EU a najvyšší predstavitelia zainteresovaných krajín. Na Nemcov je to málo pedantné a neseriózne riešenie.

Podobne zavreli niekoľko jadrových elektrární Američania na východnom pobreží. Zdôvodnili to technickými problémami. Zabudli však, že pred tromi rokmi tie isté elektrárne prešli generálkou. Odstraňovali práve problémy kvôli ktorými ich zavreli. Americká vláda podceňuje zdravý sedliacky rozum svojich vlastných občanov. Určite sa pýtate prečo toto by malo byť vojnovým signálom. No pretože funkčné jadrové elektrárne s jadrovým palivom sú hrozbou. Jadrové elektrárne bez paliva sú len obrovské betónové stavby s modernou technológiou. Poškodenie funkčnej elektrárne môže nebezpečne zamoriť veľké územie na desiatky rokov. Nechcú mať zamorenú veľmi ľudnatú Kaliforniu. Navyše ak zaútočiť na ne môžu aj samotní Američania. USA majú na zozname 1 milión potencionálnych teroristov žijúcich v Spojených štátoch.

Už dlhšie sledujem prezbrojovanie celej ruskej armády a ešte väčšie vyzbrojovanie tej čínskej. Číňania majú vlastnú stíhačku piatej generácie, prvú lietadlovú loď, hoci repasovanú, a najviac disponibilných prostriedkov na obranu. Rusi zbroja efektívne a racionálne poučení z nezmyselných pretekov počas komunizmu. Zbroja menej ako Čína, ale Putin rozhodne na vojakoch nešetrí, ba naopak. Nedávno im výrazne zvýšil platy. Hlavne vyšším šaržiam. Má z čoho. Export zbraní z Ruska stúpol medziročne o 15%. Okrem toho pravdepodobne spolu s Čínou „vypaľujú" FED, aby dostali svoj podiel z historicky najväčšej výroby peňazí. Vďaka ľahko získaným dolárom Rusko vyplatilo dlhy ešte z čias komunizmu okolitým krajinám vrátane Slovenska, Česka, Maďarska, Fínska atď. Ak sa chystáte na vojnu, tak potrebujete spojencov voči ktorým nemáte žiadne nevyrovnané účty, že? A práve preto Rusko po 60 rokoch uzavrelo mier s Japonskom. Od druhej svetovej vojny si na to nenašli čas. Teraz to zvládli až podozrivo rýchlo. Niečo sa blíži, keď sa ponáhľajú.

Rusi oficiálne zásobujú v Sýrií Asada, hoci Američania spolu s EU podporujú povstalcov. Takéto bipolárne rozdelenie tu už bolo. Pamätáte? Sýria je pre Rusko strategicky dôležitá kvôli Izraelu. Izrael má jadrové hlavice a určite ich neodpáli na USA. Jadrové zbrane oficiálne vlastní päť štátov a neoficiálne ešte ďalšie tri. Našťastie sa niektoré štáty „dobrovoľne" jadrových zbraní vzdali.

Pamätáte na pakt Molotow-Ribentropp? Predpokladám, že už niečo podobné existuje medzi Ruskom a Čínou. Ich súčasná ekonomická spolupráca je historicky najlepšia. Pred pár mesiacmi podpisovali v Moskve mnoho miliardové kontrakty vo všetkých oblastiach za prítomnosti oboch prezidentov. Bolo to práve počas vrcholu bankovej krízy na Cypre. A len teraz podpísali obrovský kontrakt na dodávky ropy v hodnote 225 miliárd dolárov. Zabudli naň, alebo sa ponáhľajú? Ropa je strategicky dôležitá nielen v čase mieru.

Veľa signálov som si prečítal priamo na internete. Čítal som články o vojne v amerických i ruských provládnych novinách. I Putin hovoril o vojne. Asi chcel zatlačiť na majiteľov tlačiarne na doláre. Viceprezident Kerry sa priamo vyhrážal Číne i Rusku konzekvenciami kvôli pánovi Snowdenovi. Washington Post písal o hroziacej jadrovej vojne medzi Čínou a USA kvôli Afganistanu. Teda kvôli jeho nerastnému bohatstvu najmä uránu. Američania „vyhrali" vojnu v Afganistane, ale miestna vláda podpísala kontrakty s čínskymi ťažiarmi. Američania sa budú musieť vrátiť, aby znova vybojovali slobodu a demokraciu pre utrápený afgánsky ľud. Niektorí kongresmani dokonca priamo vyzývali k napadnutiu Číny.

Ďalším dôležitým signálom je vnútorné vyzbrojovanie sa v USA. Homeland Security je niečo ako Ľudové milície, či domobrana. Je až nepochopiteľné, prečo sa vyzbrojili tankmi a takým množstvom munície, že by dokázali vystrieľať celú Ameriku dvadsaťkrát po sebe. To sú oficiálne informácie. Američania sú dlhodobo zastrašovaní vlastnou vládou a masmédiami. A teraz prichádzame k hlavným príčinám nadchádzajúcej vojny.

Najväčším dôvodom na vojnu sú vnútorné a vonkajšie, finančné a sociálne problémy USA a ako vždy boj o zdroje. Američania sú v skutočnosti najzadlženejší štát vo svete. Podľa dnešných údajov CNN (26.6.2013) žije 76% Američanov od výplaty k výplate. Približne 30% Američanov je závislých na potravinových kupónoch. Sociálna nestabilita spôsobuje, že Spojené štáty sú v súčasnosti štát s najväčším počtom väzňov na svete a tiež najväčším počtom tajných služieb na svete (17 tajných služieb je priveľa a to nepočítam súkromné). Je logické, že sociálna nespokojnosť môže vyústiť k nepokojom. Obama dokonca pripustil možnosť občianskej vojny. Musím priznať, že predpokladám, že toto by bolo pre zvyšok sveta najprijateľnejšie riešenie. Faktom bude, že americká vláda nájde vonkajšieho nepriateľa, ktorého obviní z vlastných chýb a problémov. Zaútočí naň, pretože takto dokáže spoločnosť zjednotiť a ľahko zmanipulovať. Zdravému rozumu stačí správne zodpovedať otázku „Cui bono?".

Nedávno bývalý prezident Carter napísal pre New York Times, že USA permanentne porušujú jednu tretinu Listiny základných ľudských práv a slobôd. Musím s ním súhlasiť. Je to strašné! Všetci mlčia a dívajú sa inam. Američania vymysleli systém ako odčerpávať zdroje a bohatstvo z iných krajín a viac než sto rokov ho využívali. Nemôže to trvať naveky, pretože ide o neobnoviteľné zdroje. Ľudia i štáty začínajú chápať tento systém. Preto si krajiny a štáty začínajú chrániť svoje zdroje a chcú aby ich bohatstvo neprúdilo len za hranice, ale aby väčšia časť bola k prospechu miestnych ľudí. V tomto systéme to je nemožné.

Vo svete silnie globálny disent, ktorý šíri svoje myšlienky do celého sveta. Myšlienku nemôžete zabiť, ani uväzniť. Preto je globálny disent najväčší, najvážnejší a najdôležitejší protivník systému.  Ľudia v Turecku, Brazílii, Grécku, Španielsku, ale i v Amerike sa čoraz častejšie búria proti systému. Všetci ľudia túžiaci po zmene budú označovaný za teroristov. Existujú dve možnosti ako sa zásadná spoločenská zmena uskutoční. Tento sociálny medzistupeň zvaný monetárny systém, či kapitalizmus môžeme zmeniť minimálne krvavou a pokojnou cestou zdola, alebo brutálnou a krvavou cestou zhora. Určite budete súhlasiť, že nekrvavé a pokojné riešenie je určite lepšie. Záleží teda na Vás, na Vašej aktivite, na Vašom názore, na Vašich činoch. Nikto to neurobí za vás.

Stále mi nerozumiete, že?

 

P.S. Nie som komunista, socialista, ľavičiar, ani pravičiar. Zabudnite na škatuľkovanie ľudí. Nikdy som nebol a nikdy nebudem členom žiadnej politickej strany, ani hnutia. Nezastávam a nebudem zastávať žiadnu verejnú, alebo platenú funkciu. Som obyčajný človek s vlastným názorom.

Nový blog: http://www.slobodnyvysielac.sk/tych-najdolezitejsich-par-krokov-v-zivote/m4/p41/b770

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?