Ako funguje bankový matrix III – Naposledy

Autor: Martin Urminský | 11.6.2013 o 8:08 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  365x

Tak mýlil som sa. Priznávam. Je to oveľa, oveľa horšie ako som si myslel. Dobré je, že ľudia si to uvedomujú. Prebieha revolúcia v našich hlavách. Počet ľudí, ktorí pochopili každým dňom rastie. Je to veľmi dôležité. Tento systém sa od klasického otrokárskeho líši len v tom, že ľudia sa musia o jedlo a ubytovanie postarať sami. Určite ste prekvapení, pretože si to ešte stále neuvedomujete. Ste na systém napojení a závislí na ňom ako na filmovom matrixe.

Bankový systém, budeme ho teraz volať monetárny systém, je úplne celý založený na dlhoch. Každý dolár, každé euro, každú rupiu je niekto dlžný banke. A keďže sa každá bankovka musí vrátiť do banky s úrokom, znamená to, že na svete nikdy nebude dostatok peňazí, aby zaplatili všetky existujúce dlhy. Monetárny systém je obrovská Ponziho schéma. Stačí ovplyvňovať výšku úrokov a objem peňazí v obehu a ovládate celý systém. V Ponziho schéme najlepšie postavenie majú tí, ktorí schému vytvorili respektíve sa prví do nej zapojili. Tí profitujú z presunu bohatstva smerom hore už veľmi dlho. Už viete ako vznikol establishment? Už viete ako sa dá až nezmyselne zbohatnúť?!

Tí dole majú obrovskú nevýhodu. Preto monetárny systém necháva jednu miliardu ľudí hladovať, hoci by nemuseli. Monetárny systém necháva denne umierať 34 tisíc detí. Monetárny systém vytvára nedostatok a nerovnováhu, pretože na dostatku a rovnováhe sa profituje minimálne. V tomto systéme banky ovplyvňujú slobodné podnikanie. Stačí neposkytnúť úver, zvýšiť úrokovú sadzbu, alebo zastaviť financovanie a aj ten najlepší projekt na svete bude odsúdený na neúspech. Banky tiež ovplyvňujú politiku. Banky podporujú politikov, ktorí im idú na ruku. Schvaľujú im zákony podľa ich potrieb a dokonca ich zachraňujú z daní občanov, akoby im úroky a poplatky nestačili. Banky nevytvárajú žiadne hodnoty, ktoré by boli prospešné spoločnosti. Naopak monetárny systém reálne bráni ďalšiemu technologickému i socio-ekonomickému rozvoju. Monetárny systém vytvára systémovú nezamestnanosť. Milióny ľudí bez príjmu, alebo s minimálnym príjmom vytvára vertikálnu sociálnu stratifikáciu. Vertikálna sociálna stratifikácia je čistá diskriminácia. Poznám veľa šikovných a múdrych ľudí, ktorí nie sú bohatí a mohli by výrazne prispieť k technologickému i sociálnemu rozvoju keby mali možnosť tak konať. Monetárny systém devastuje naše životné prostredie. Stačí sa pozrieť okolo seba. Stačí si prečítať noviny. Vyčerpávame neobnoviteľné zdroje miesto toho, aby sme používali čistejšie obnoviteľné.

Máte pravdu samotný monetárny systém za nič nemôže. Za všetko môžu ľudia, ktorí tento systém vytvorili, riadia a bránia. Monetárny ergo bankový systém skrátka nefunguje k prospechu ľudí. Inak by sa vďaka zdrojom a možnostiam našej nádhernej planéty malo oveľa lepšie o pár miliárd ľudí viacej.

Tento systém je sociálny medzistupeň. Záleží len na nás kedy a ako ho zmeníme na niečo lepšie, spravodlivejšie a vhodnejšie pre človeka i prírodu. Ide o našu budúcnosť. Čas je proti nám...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?