Poisťovací podvod Európskej únie

Autor: Martin Urminský | 24.5.2013 o 13:13 | (upravené 12.6.2013 o 9:26) Karma článku: 6,47 | Prečítané:  344x

Milí uvažujúci spoluobčania, zamysleli ste sa niekedy nad systémom poisťovania? Je založený na jednoduchom princípe solidarity. Platíme všetci, dostávajú len tí, ktorých postihne nešťastie. Poistná udalosť je nešťastie. Našťastie nešťastie sa nestane každému a každý deň. Ľudia sa nešťastiu vedome i podvedome vyhýbajú. Napriek tomu sa nanešťastie nešťastie niekomu musí stať. Presne o tom to je. Viacej ľudí platí a menej ľudí dostáva zaplatené. No poisťovne nie sú tu preto, aby pomáhali. Nebuďte naivní. Poisťovníctvo je o štatistike a principiálne musí generovať zisky majiteľom poisťovní. Čo myslíte? Je to tak?

Existujú rôzne variácie poistenia. Zákonné, havarijné, zdravotné, sociálne, cestovné, či poistenie zodpovednosti za škody. Princíp je vždy rovnaký. Komerčné poistenie musí generovať zisky. Štátne poisťovne však pravidelne tvoria straty, pretože z nich politici i poistenci cucajú peniaze. Aj poisťovne sa poisťujú u zaisťovne. Je to klasická pyramída.

Európska únia vyhlásila, že vklady do 100.000 euro sú poistené. Je to nariadenie EU, ktoré je preukázateľne nesplniteľné. Žiadna poisťovňa, či zaisťovňa nemá taký kapitál, aby dokázala pokryť hoci len 15 % vkladov v Európskej únii. Dokonca ani Európska centrálna banka nemá také prostriedky. Prípadné nároky by musela riešiť vydaním nových peňazí, ale k tomu nikdy nedôjde. EU totiž nedovolí, aby musela splniť svoje garancie. V prípade zakolísania, alebo kolapsu finančného systému bude EU postupovať rovnako ako na Cypre. Zavrú banky a budú čakať. Obmedzia prístup účtom. Dajú denné limity na výber peniazov. Účty do stotisíc možno nechajú bez zdanenia. Účty nad stotisíc zdania 50 až 80 percentami. EU to nazýva zdanenie, ja to nazývam konfiškácia. Obe sú podľa zákona. Je preto ilúziou si myslieť, že peniaze v bankách sú bezpečné a poistené. Viete aké ratingy mali banky, ktoré zbankrotovali?

Európska únia teda sľubuje niečo, čo nikdy nemôže splniť. Je to podvod. Keďže sa jedná o poistenie, je to teda poistný či poisťovací podvod. V skutočnosti je to ďalšia systémová chyba, ktorú sa EU snaží zakryť politickým vyhlásením. Pretože nariadenie o poistení vkladov je v skutočnosti len politické ubezpečenie, že systém je v poriadku a bezpečný. Realita je iná. Systém pomaly kolabuje a dlhovú krízu riešia len novými väčšími dlhmi.

Ľudia sú zvyknutí, že im politici klamú. Správajú sa presne podľa Le Bonovej teórii davu. Preto niektorým politikom vážne vadí sloboda internetu. Internet vám prezradí, že celý monetárny systém je založený na dlhoch. Je to moderná forma otroctva, ktorá bráni pokroku. Peniaze sú len iná forma dlžných úpisov. Monetárny systém má svoje matematické hranice. Už sme na hrane a FED musí tlačiť peniaze, aby upokojil Putina a Chu Ťin-tchaa. Jedine oni dvaja môžu zastaviť rotačky. Neurobia to, pretože chcú profitovať na poslednej agónii doláru. Dolár už stratil 96 % svojej hodnoty. Zostávajú ešte 4 % a potom bude vojna. V lepšom prípade revolúcia.

Pokrok bude možný až po prekonaní matematických hraníc monetárneho systému a jeho kolapse. A žiadne poistenie vás pred nešťastím neochráni, len umožní poisťovni profitovať na vašej neznalosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?