Vaša naivita - naša imunita

Autor: Martin Urminský | 19.3.2013 o 8:08 | (upravené 19.3.2013 o 13:48) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  255x

Milí spoluobčania, s úsmevom ide všetko ľahšie a preto je potrebné pousmiať sa niekedy aj nad vašou naivitou. Podme sa teda zasmiať spoločne. Ak si myslíte, že naivita nie je nebezpečná, tak v tom prípade sa budeme úprimne, od srdca, spoločne rehotať. Smiech je predsa liek. Tak prečo nie?!

Našou najčastejšou, doslova každodennou naivitou je veriť politikom. Je naivné si myslieť, že politik chce vaše dobro. Ak vám to hovorí, tak kecá.

Politikovi ide o to, aby sa čo najdlhšie udržal pri moci. Aby obsadil, čo najviac mocenských inštitúcii svojimi prisluhovačmi. Kvôli tomu je schopný povedať i urobiť čokoľvek. Imunitu si odhlasoval, aby mohol beztrestne podvádzať. Aby vám mohol klamať v priamom prenose. Za pravdu predsa stíhať nikoho nemôžu. Alebo som naivný ja?!

Je naivné si myslieť, že sudca chce spravodlivosť a preto hľadá pravdu.

Sudcovi ide o to, aby udržal poriadok v systéme. Akékoľvek nesystémové prvky musí označiť, spochybniť a vylúčiť zo spoločnosti. V spleti paragrafov, vyhlášok, odstavcov a novelizácií sa spravodlivosť stratí ako kvapka v mori. Stáva sa, že sudcovia v rovnakých prípadoch rozhodnú úplne rozdielne, ba i úplne opačne, že? Tak kde je pravda? Napríklad niekto ukradne chlieb pre rodinu. Dostane tri roky. A niekto nenásytný ukradne 50 miliónov a dostane rovnako, alebo i menej. Tak kde je spravodlivosť?

Sudcovia majú imunitu. Nik ich nemôže stíhať za ich rozhodnutia. Kde je ich zodpovednosť? Ak by im šlo o pravdu a spravodlivosť, potrebovali by imunitu? Akákoľvek imunita, okrem tej od prírody, odporuje Základnej listine práv a slobôd človeka. Hneď prvej vete. Všetci ľudia sa rodia slobodní a rovní v dôstojnosti i právach. Sudcov ani poslancov táto neprávosť netrápi. Ide predsa o ich obrovskú výsadu. Pokiaľ to nebude trápiť vás, tak budú mlčať. Tak ste naivný, alebo vás to netrápi?

Na záver ma napadla najnaivnejšia a teda aj najsmiešnejšia otázka.

Ak sa cíti väčšina slovenských sudcov s imunitou diskriminovaná, tak ako sa má cítiť väčšina slovenských občanov?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?