Oznámenie Slovenskej republike

Autor: Martin Urminský | 25.7.2013 o 8:08 | (upravené 30.11.2013 o 13:41) Karma článku: 5,62 | Prečítané:  517x

Týmto oznamujem Slovenskej republike, že z dôvodov hlbokého presvedčenia odmietam používať peniaze. Verím, a moja viera je plnohodnotne porovnateľná s akýmkoľvek Slovenskou republikou uznaným náboženstvom, že peniaze sú príčinou vertikálnej sociálnej stratifikácie, nerovnomernej a nespravodlivej distribúcie zdrojov, príčinou 90% kriminálnych činov, korupcie, klientelizmu, podvodov i nerovnosti pred zákonom, ale i ekonomického otroctva a teda  v priamom rozpore so Základnou listinou ľudských práv a slobôd.

Ako občan, ale v prvom rade ako človek,  ktorý porozumel monetárnemu systému a uvedomil si, že sa musí chovať zodpovedne s ohľadom na budúce generácie odmietam peniaze ako príčinu nerovnosti medzi ľuďmi, brzdu ďalšieho spoločenského i technologického rozvoja a tiež príčinu hladu, vojen, plytvania a ničenia živočíšnych druhov i neobnoviteľných zdrojov a teda prírody ako celku.

Frakčný rezervný systém je obrovská Ponziho schéma, na ktorej profitujú jednotlivci a malé skupiny ľudí, ktorí ho vymysleli a zapojili sa do neho prví. Ponziho schéma je u nás i vo väčšine krajín trestným činom a preto odmietam byt spolupáchateľom.

Zároveň vám oznamujem, že budem dodržiavať Základnú listinu ľudských práv a slobôd a všetky rozumné a spravodlivé zákony. Budem žiť a pracovať v súlade s etickými princípmi. Budem tvoriť a šíriť moje presvedčenie nenásilnou formou. Ako občan mam právo na názor, presvedčenie i na odpor a občiansku neposlušnosť.

Existuje ďalších tisíc dôvodov, prečo odmietam používať peniaze. Moje hlboké presvedčenie však stačí. Je to dôvoď legálny, racionálny, primeraný a podporený vedeckými dôkazmi. Moje presvedčenie je cesta, na ktorej bude pribúdať ľudí. Pre moje presvedčenie som ochotný obetovať slobodu a i to najcennejšie, čo mám. Život.

 

Bc. Martin Urminský

7.7.213

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

KOMENTÁRE

Do koľkých demisií sa musí napočítať, kým Kaliňák odstúpi?

S takými podozreniami sa nedá v normálnej demokracii žiť.


Už ste čítali?