Oznámenie Slovenskej republike

Autor: Martin Urminský | 25.7.2013 o 8:08 | (upravené 30.11.2013 o 13:41) Karma článku: 5,62 | Prečítané:  520x

Týmto oznamujem Slovenskej republike, že z dôvodov hlbokého presvedčenia odmietam používať peniaze. Verím, a moja viera je plnohodnotne porovnateľná s akýmkoľvek Slovenskou republikou uznaným náboženstvom, že peniaze sú príčinou vertikálnej sociálnej stratifikácie, nerovnomernej a nespravodlivej distribúcie zdrojov, príčinou 90% kriminálnych činov, korupcie, klientelizmu, podvodov i nerovnosti pred zákonom, ale i ekonomického otroctva a teda  v priamom rozpore so Základnou listinou ľudských práv a slobôd.

Ako občan, ale v prvom rade ako človek,  ktorý porozumel monetárnemu systému a uvedomil si, že sa musí chovať zodpovedne s ohľadom na budúce generácie odmietam peniaze ako príčinu nerovnosti medzi ľuďmi, brzdu ďalšieho spoločenského i technologického rozvoja a tiež príčinu hladu, vojen, plytvania a ničenia živočíšnych druhov i neobnoviteľných zdrojov a teda prírody ako celku.

Frakčný rezervný systém je obrovská Ponziho schéma, na ktorej profitujú jednotlivci a malé skupiny ľudí, ktorí ho vymysleli a zapojili sa do neho prví. Ponziho schéma je u nás i vo väčšine krajín trestným činom a preto odmietam byt spolupáchateľom.

Zároveň vám oznamujem, že budem dodržiavať Základnú listinu ľudských práv a slobôd a všetky rozumné a spravodlivé zákony. Budem žiť a pracovať v súlade s etickými princípmi. Budem tvoriť a šíriť moje presvedčenie nenásilnou formou. Ako občan mam právo na názor, presvedčenie i na odpor a občiansku neposlušnosť.

Existuje ďalších tisíc dôvodov, prečo odmietam používať peniaze. Moje hlboké presvedčenie však stačí. Je to dôvoď legálny, racionálny, primeraný a podporený vedeckými dôkazmi. Moje presvedčenie je cesta, na ktorej bude pribúdať ľudí. Pre moje presvedčenie som ochotný obetovať slobodu a i to najcennejšie, čo mám. Život.

 

Bc. Martin Urminský

7.7.213

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?