reklama

Prečo musel zomrieť JUDr. Ernest Valko.

Z jednoduchých dôvodov. Bol to fundovaný právnik, kapacita stredoeurópskeho formátu. Mal obyčajné ľudské chyby, ale mal rád pravdu, spravodlivosť, česť. Pochopil jednu zásadnú vec a chcel ju riešiť. Mal pravdu a chystal sa za ňu bojovať. Preto musel zomrieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pochopil a vedel dokázať, že „antidiskriminačná žaloba", ktorú podala väčšina slovenských sudcov ich zbavila, alebo zbaví mandátu. Ak sudcovia priamo neporušili zákon, tak určite porušili sudcovský sľub a ďalej nemôžu vykonávať svoje povolanie. Okrem toho všetky rozhodnutia vydané nezákonnými sudcami po tom, čo podali túto žalobu budú, alebo už sú spochybniteľné ak nie priamo neplatné. Ďalší problém je, že samotní sudcovia rozhodujú o tejto žalobe. Mnohí, ktorí rozhodujú, ju sami podali, čím porušujú ďalšie základné princípy súdnej moci a to princípy nestrannosti, nezaujatosti a nezávislosti. Ak tvrdia čokoľvek iné je to len hľadanie právnych kľučiek medzi paragrafmi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sudcovia svojím konaním spôsobili fatálnu chybu, ktorá môže spôsobiť kolaps celého súdneho systému na Slovensku. Ba čo viac. Môže mať ďalšie nepredvídateľné následky.

Pretože sa pán doktor Valko nebál a chystal sa uskutočniť právne kroky vedúce odhaleniu pravdy musel zomrieť. Dali ho zabiť samotní sudcovia. Najskôr tí, ktorí pochopili, že má pravdu. Chceli tak zabrániť právnemu chaosu, ktorý spôsobili svojou nenásytnosťou.

Doktor Valko pochopil, že tento precedens mu dáva do rúk veľkú moc nad sudcovskými klanmi, rodinami. To, že sa niektorí sudcovia i prokurátori správajú ako mafia nám ukázali sami.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Antidiskriminačná žaloba sudcov je zneužitie právomoci verejného činiteľa, pretože jediné, čo ich viedlo k podaniu týchto žalôb bol osobný prospech. Jednoducho sa rozhodli, že oberú tento štát o peniaze. Sudcovia ale musia preukázať kto ich diskriminoval. Nemôžu to urobiť, pretože by dokázali, že ich diskriminuje štát, v ktorom oni chránia spravodlivosť. Sami rozhodujú o vlastnej diskriminácii. A sami si rozhodujú koľko si za diskrimináciu zaplatia. Urobili si zo štátu dojnú kravu. Zatiaľ ide len o 61 miliónov euro. Konečná suma môže byť vyššia. To je nielen proti Ústave, ale aj proti zdravému rozumu. Ak by im išlo o pravdu a spravodlivosť museli by prioritne riešiť platovú diskrimináciu žien. Slovenské ženy majú na to väčšie morálne právo.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keďže naša spoločnosť nefunguje ako počítač a nedá sa po kritickej chybe zresetovať, reštartovať, bude skutočne veľmi komplikované túto kauzu vyriešiť. Hlavne nebude k tomu vôľa. Dúfam, že to pôjde bez ďalších mŕtvych právnikov. Som však tiež presvedčený, že niektorým sudcom nejde o spravodlivosť, ale len o udržanie svojej moci. Som presvedčený, že sudcovia nemajú záujem vyčistiť justíciu od hnilých jabĺk. Preto je nefunkčný Ústavný súd. Preto je časť sudcov perzekvovaná vlastnými kolegami. Sudcovia si zvykli, že nemusia platiť za svoje chyby. Nie sú zvyknutí ich ani len priznávať. V slovenskom súdnictve víťazí arogancia, nepotizmus a klientelizmus. O korupcii ani nehovorím.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Bez konca však nemožno začať od začiatku.

P.S. Ospravedlňujem sa všetkým čestným sudcom a konštatujem, že prípad JUDr. Valka sa nikdy nevyrieši a nikdy sa žiadny sudca k ničomu neprizná.

Martin Urminský

Martin Urminský

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  1x

filozof, andragóg, šuflíkový básnik, prekladateľ, píšuci muškár, cestovateľ, vášnivý kuchár, aktivista, trápny humorista a nenásilný bojovník proti tomuto sebadeštruktívnemu systému...SME je sofistikovaným Rudým Právom súčasnosti. SME neinformuje. SME šíri propagandu. Už tu neblogujem...na protest proti cenzúre.Viac na: https://www.youtube.com/channel/UCzuqAe1Tvf5unXoaLMfaaeFg Zoznam autorových rubrík:  VážneVeseléPoézia

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu